Om met de deur in huis te vallen: als IT’er kom je opnieuw in aanmerking voor een auteursvergoeding. Het wetsvoorstel is op 10 juli goedgekeurd in ‘t parlement en de wet is gepubliceerd op 29 juli 2026.
Een prestatie die beschermd is door het auteursrecht, die kwam al in aanmerking. De specifieke voorwaarden lees je hier in ‘t lang en in ‘t breed.
Graag een snelle checklist?
3 keer ja? Da’s de basis voor een creatieve prestatie!
Het designen van websites of apps is bijvoorbeeld een creatieve prestatie waar je nu al een auteursvergoeding voor kan ontvangen.
Concreet komen volgende activiteiten vanaf nu opnieuw in aanmerking:
Softwareontwikkeling
Analyse & architectuur
Samengevat: prestaties die helpen bij de totstandkoming van een computerprogramma, maar ook de voorbereiding en de uitwerking.
Good to know: ‘t is geen vereiste dat het computerprogramma ook voor externe doeleinden wordt gebruikt. Ook als het alleen voor interne doeleinden is, komt het in aanmerking voor een auteursvergoeding.
Een duidelijke omschrijving helpt ook om je factuur nog sneller te controleren, goed te keuren en naar je opdrachtgever te versturen. Want dat controleren, dat doen wij manueel om zeker te zijn dat alles tot in de puntjes klopt en duidelijk is.
Het uitgangspunt blijft hetzelfde: de prestaties waar je een auteursvergoeding voor kan ontvangen moeten voldoen aan bepaalde voorwaarden.
Factureer jij een IT-onderhoud (waar je niets nieuws creëert) of andere technische dingen? Daar kan je geen auteursvergoeding voor ontvangen.
Copyright